02 Sty

Jakie meble wybrać

Wybierając meble musimy mieć na względzie dwie rożnie ważne sprawy, po pierwsze muszą one spełniać określone zadanie, czyli przechowywać ubrania, obuwie, garnki, kosmetyki lub inne przedmioty, po drugie muszą one ładnie wyglądać i komponować się z innymi elementami wystroju wnętrz. Najtrudniejsza jest aranżacja kuchni, meble kuchenne muszą spełniać określone zadania, potrzebne są: kuchenka, zlew, piekarnik, lodówka, okap kuchenny, blat roboczy oraz coraz częściej zmywarka i mikrofalówka, proponuje więc metodę stosowaną coraz częściej przez projektantów czyli podzielnie całej kuchni na poszczególne strefy:

Strefa przechowywania – miejsce w którym przechowujemy produkty spożywcze i naczynia, lodówka, szuflady lun szafka na przykład typu cargo;
Strefa przygotowania – czyli kuchenka, mikrofalówka, piekarnik;
Strefa zmywania – zlewozmywak, zmywarka kosz na odpadki;

Należy pamiętać że strefy powinny być rozmieszczone w zaprezentowanej kolejności, uspławnia to codzienne prace w kuchni, przez co pozwala zaoszczędzić czas którego w dzisiejszych czasach nigdy nie za wiele. Teraz wystarczy dobrać odpowiednie blaty, fronty meblowe i nasza kuchnia jest gotowa. Wracając jednak do innych pomieszczeń tutaj także powinniśmy kierować się w pierwszej kolejności swoją wygodą a dopiero potem walorami estetycznymi, wygląd mebli można dowolnie zmieniać wybierając pasujące fronty meblowe i blaty. Podsumowując po pierwsze ergonomia i wygoda po drugie wygląd.